KONST / Litografier / Litografi 15482131
nr 1548 2131
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
Litografi, Dans. Signerad, numrerad 12/30. Bildmått: 19x19 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:16:21
300 kr
350 kr
400 kr
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)